داود حسین زاده فضل در دیدار با نمایندگان اهل سنت مالیبل به مناسبت هفته وحدت: همکاری برادرانه اهل تشیع و اهل سنت در مالیبل ستودنی است
12 آذر 1399

داود حسین زاده فضل در دیدار با نمایندگان اهل سنت مالیبل به مناسبت هفته وحدت: همکاری برادرانه اهل تشیع و اهل سنت در مالیبل ستودنی است

داود حسین زاده فضل مدیرعامل شرکت مالیبل سایپا در مراسم گرامیداشت هفته وحدت که با حضور نمایندگان کارکنان اهل تسنن شرکت برگزار گردید ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم (ص) گفت: حضرت رسول اکرم (ص) پیامبر مهربانی و اسوه صبر و محبت بودند که در برابر همه اهانتهایی که به وجود مبارک ایشان میشد با صبوری برخورد کرده و لبخند محبت آمیز می زدند.

مدیرعامل مالیبل سایپا از حضور اهل تسنن در مجموعه مالیبل ابراز خوشحالی نمود و گفت: سعه صدر، عرق به کار، صبر و علاقه همکاران اهل تسنن به شرکت بسیار ارزشمند است.

وی افزود: اشتراکات بسیار خوبی بین اهل تشیع و اهل سنت وجود دارد که باعث شده در شرکت بتوانیم مانند برادر در کنار هم به کار و فعالیت بپردازیم.

حسین زاده جنگ تحمیلی را مظهر اشتراکات اهل تشیع و تسنن عنوان نمود و گفت: ما شهدای زیادی از اهل تسنن در دوران جنگ تحمیلی و از نقاط مختلف کشور داشتیم که همه برای حفظ دین و میهن دست به دست یکدیگر داده و اجازه ندادند که یک وجب از خاک ایران عزیز به دست دشمنان بیفتد.

داود حسین زاده با تاکید بر وحدت شیعه و سنی اظهار داشت: اگر اهل تشیع و تسنن بر روی اشتراکاتشان تاکید کنند، دشمن نمی تواند بین آنان اختلاف بیندازد.

وی اشتراکات قوی بین تشیع و تسنن را محور اتحاد دانست و گفت: قرآن، کعبه، پیامبر اعظم (ص) و حضرت علی (ع) از جمله اشتراکات ما هستند که باید همواره به آن چنگ بزنیم و اجازه ندهیم آتش تفرقه و اختلاف میان شیعه و سنی برافروخته گردد.

مدیرعامل مالیبل سایپا ضمن تقبیح افراطی گری توضیح داد: افراطی گری در هر دو طیف شیعه و سنی وجود دارد که ما نه وهابیت را قبول داریم و نه شیعه انگلیسی را.

حسین زاده با اشاره به توهین اخیر دشمنان اسلام گفت: دشمن کار اشتباهی کرد و در هفته وحدت به قرآن توهین کرد که باعث شد مسلمانان غرش کنند و در نتیجه رئیس جمهوری فرانسه از موضع قبلی خود عقب نشینی کرد.

وی افزود: این موضوع نشان می دهد که اگر ما با هم باشیم کاری از دست دشمنان بر نمی آید.

مدیرعامل مالیبل با بیان اینکه حضور اهل تسنن در شرکت، خود یک امتیاز و فرصت بی نظیر برای نزدیکی دل ها به یکدیگر است اظهار داشت: به عنوان مدیریت مجموعه اعلام میکنم ما افتخار میکنیم که همه ایرانی و مسلمان هستیم و شما برادران عزیز اهل تسنن هیچ تفاوتی با دیگران ندارید.

حسین زاده در پایان سخنان خود ضمن تبریک مجدد میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت گفت: خدا را شاکریم که پایبند به مکتب رسول الهی هستیم و مهر و محبت پیامبر اعظم (ص) در دل ماست.

در پایان این مراسم نیز نمایندگان همکاران اهل تسنن ضمن تشکر بابت برگزاری مراسم، اعلام کردند که با سایر همکاران خود مانند برادر بوده و با اتحاد و همدلی در کنار همدیگر اهداف سازمان را به پیش می برند.

Top