چشم انداز (Vision) افق 1404

ماموريت:

تولید و تامین انواع قطعات چدنی و آلومینیومی ریخته‎گری و ماشینکاری مورد نیاز گروه خودروسازی سایپا (بعنوان ذینفع اصلی) و سایر مشتریان داخلی و خارجی، با هدف خلق ارزش برای مشتریان و سایر ذینفعان.

چشم انداز:

     تولید همسو با توسعه پایدار و در کلاس جهانی با هدف:

– انتخاب اول صنایع خودرو سازی کشور و شرکای تجاری آنها برای تامین قطعات خام و ماشینکاری شده  چدن و آلومینیوم

– حضور فعال در صنایع غیر خودرویی داخلی و خارجی

– حضور فعال در زنجیره تامین جهانی و پیشرو در صادرات قطعات متنوع و پیچیده

ارزش‌ها:

رهبران شركت ماليبل سايپا با اتخاذ بستري مناسب بر اساس ارزش‌هاي زير، راه حصول به چشم‌انداز شركت را هموار و تسهيل مي‌نمايند.

 ارزشهاي اخلاقي:

کرامت انسانی

رعایت مجموعه‎ای از رفتارها و نکات اخلاقی مانند احترام به شخصیت افراد، صداقت، امانت، انصاف و عدالت و ارج نهادن به ارزش کار انسان‌ها را، کرامت انسانی می‎دانیم و توسعه روحیه پذیرش انتقاد و برخورد سالم را پاس می‎نهیم.

شایسته سالاری

با ایجاد شرایط مناسب و مطلوب برای بالفعل‎سازی خلاقیت و توانمندی کارکنان و ارتقاء پرسنل مطابق لیاقت و شایستگی‎های آنها موجبات رشد و ارتقاء فرد و سازمان را فراهم می‎آوریم.

مسئولیت ‎پذیری

پاسخگویی در مقابل وظایف، اهمیت و تلاش کارکنان به انجام صحیح و بدون خطای وظایف را مسئولیت‎پذیری می‎دانیم و مسئولیت پذیرترین کارکنان را، ارزشمندترین آنها می‌دانیم و از سیاست‌های ضد ارتشا و رعایت اصول اخلاق حرفه ای حمایت می‌نماییم.

مشارکت و یادگیری

ما بر این باوریم که آموزش و یادگیری پرسنل، به شکل کارا و موثری باعث ایجاد توانمندی‌های لازم در آنها شده و مشارکت کارکنان و کارتیمی موجب توسعه همه جانبه، موزون و پایدار شرکت می‎شود.

 ارزش‌هاي كسب و كار:

توسعه مشتری مداری

خشنودی و کسب رضایت مشتریان را ارزشی والا برای خود می‎دانیم و بر این باوریم که شناسایی و برآورده نمودن انتظارات مشتریان رمز موفقیت سازمان می‎باشد.

رعایت مقررات و قوانین ایمنی و محیط زیست و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی

با رعایت اصول و مقررات ایمنی شغلی و محیط زیست در محیط زندگی و کار خود و توجه همه جانبه به مسئولیت‌های اجتماعی همواره به ارزش‎های جامعه و محیط زیست احترام می‎گذاریم.

بهبود بهره‌وری

با بكارگيري قابليت‌هاي سرمايه‌هاي انساني پايبند به ارزش‌ها و اخلاق حرفه‌اي؛ همواره متعهد به ارتقا بهره‌وري در كليه فعاليت‌ها و فرايندهاي سازماني هستیم.

تلاش در کسب رضایت طرف‌های ذینفع

ما ایجاد ارزش افزوده در برآورده نمودن نیازها و انتظارات کلیه ذینفعان خود از جمله کارکنان، تامین‌کنندگان، سهامداران، جامعه و محیط زیست را مهم دانسته و در این راستا اهداف و برنامه‎های شرکت را به پیش می‎بریم.

گواهی نامه ها:

 • گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای ISO 9001

 • گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت صنعت خودرو بر مبنای IATF 16949

 • گواهینامه سیستم مدیریت زیست­ محیطی بر مبنای ISO 14001

 • گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بر مبنای ISO 45001

 • تندیس جایزه ملی بهره­ وری و تعالی سازمانی

 • رتبه اول و نشان زرین جایزه تعالی گروه سایپا در بین شرکت­ های قطعه­ ساز

 • گرید B+ شرکت مگاموتور

خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه شرکت مالیبل سایپا

شركت ماليبل سايپا عضو گروه خـــودروسازی سایپا بوده و با در اختیار داشتن نیــروی انسانی توانمند، فنـــاوری و تجهیزات پیشرفته تولید ریخـته‌گری و ماشيـنكاري، تامین کننده انواع قطعات صنعتي و خودرو از جنس چدن و آلومینیوم می‌باشد.

خط‎ مشی شرکت با شناخت و درک مداوم از جهت‌گیــری‌های استراتژیک و الزامات گروه سایپا و الهام از الگوهای تعالی سازمانی و براساس رعایت الزامات استانداردهای سیستم مدیریت IATF16949:2016،ISO 45001: 2018  و ISO14001:2015  به شرح زیر اعلام می‌گردد:

 • توسعه تفکر مبتنی بر ریسک و تعیین اهداف سيــستم مديريت يكـــپارچه بر اساس نــيازهای ذي‌نفعان با رویکرد پیشگیری از وقوع ضایعات و دوباره‌کاری‌ها، حوادث، مصدوميت‎ها، بیماری‌های شغلی، آلودگی‌هاي زيست‌محيطي، تاکید بر بهبود مصارف انرژی و کسب رضایت ذینفعان کلیدی در راستای توسعه پایدار

 • استفاده بهینه از منابع مالی، اطلاعاتی، سازمانی و انسانی مورد نیاز برای اطمینان از دستیابی به اهداف کلان، استراتژیک و خرد شرکت

 • تبعیت از الزامات قانونی، مقررات ملی و سایر الزامات زیست محیطی، انرژی، ایمنی و بهداشت شغلی مرتبـط با فعالیت‌های سازمان

 • توسعه بازار‌های صادراتی و ارتقای همکاری با زنجیره تامین جهانی خودروسازان در راستای افزایش بهره‌وری و توسعه درآمد

 • توسعه و بهبود مداوم در فرآیندهای موثر بر کیفیت، ايمني و بهداشت شغلي، زيست‌محيطي و مدیریت انرژی با بهــره‌گیری از فناوري‌هاي نو، سیستم‌های نوين مدیریت و روش‌های موثر مهندسی کیفیت و تلاش برای افزایش ساخت داخل مواد اولیه، قطعات و کسب دانش فنی آن (بومی سازی)

 • توانمند سازی منابع انسانی به عنوان ارزشمندترین دارایی شرکت با هدف ارتقاء سطح دانش و مهارت کارکنان و توسعه مدیریت دانش سازمانی

 • تعهد به شناسایی و حذف مخاطرات و ریسکهای ایمنی و بهداشتی و صیانت از محیط زیست

اینجانب با اعتقاد کامل و عزمی راسخ از سیستم مدیریت پشتیبانی نموده و از یکایک همکاران خود انتظار دارم ضمن درک صحیح آن، در جهت برآورده ساختن و حفظ خواسته‌های سیستم مدیریت یکپارچه نهایت تلاش خود را به عمل آورند.

مدير عامل

شهرام مسلم پور

Top