دکتر محمدیان روانشناس پایگاه سلامت شرکت مالیبل سایپا: دوره های مهارتهای زندگی در سطح مالیبل برگزار شد
۱۰ آبان ۱۳۹۹

دکتر محمدیان روانشناس پایگاه سلامت شرکت مالیبل سایپا: دوره های مهارتهای زندگی در سطح مالیبل برگزار شد

دوره‌های مهارت‌های زندگی توسط روانشناس شرکت در۵ بخش با هدف توانایی‌های روانی برای بالا بردن سازگاری با مشکلات و مسایل زندگی روزمره برگزار گردید.

خانم دکتر محمدیان روانشناس پایگاه سلامت شرکت مالیبل سایپا در رابطه با برگزاری دوره مهارت‌های زندگی در شرکت گفت: این دوره با هماهنگی واحد آموزش در ۵ بخش مدیریت استرس، مدیریت خشم و هیجانات، مهارت خودآگاهی و همدلی، مهارت حل مسئله و تصمیم‌گیری و آخرین بخش نیز مهارت ارتباط موثر برگزار گردید.

دکتر محمدیان هدف از برگزاری این دوره را کسب مهارتهای زندگی و توانایی‌های روانی برای بالا بردن سازگاری با مشکلات و مسایل زندگی روزمره عنوان نموده و افزود: پیشرفت و رشد اجتماعی فردی، آگاهی در مورد حقوق انسانی خود، پیشگیری از مشکلات اجتماعی و ارتقاء سلامت روانی از دیگر اهداف این دوره می‌باشد.

وی آموزش راه‌های مختلف برای بیان احساسات هیجانات شدید به‌طور موثر و موازی را از سرفصل‌های مطرح شده در دوره مدیریت استرس، خشم و هیجانات عنوان نموده و اظهار داشت: کنترل احساسات و هیجانات در زمان مناسب، واکنش مناسب و متداول نسبت به ناکامی و بدرفتاری نیز در این بخش از دوره مهارت‌های زندگی تدریس شد.

محمدیان سومین دوره برگزار شده را مهارت خودآگاهی و همدلی عنوان داشته و توضیح داد: شناخت خود و عوامل موثر در رشد مربوط به مهارت خودآگاهی و توجه داشتن به دیدگاه دیگران – فرد از طریق ادراک واکنش‌های عاطفی دیگران، واکنش عاطفی مناسب نشان دهد –  پاسخ عاطفی مناسب به منظور برقراری ارتباط موثر و دائم جزء موارد تدریس شده در مهارت همدلی بودند.

وی افزود: در چهارمین دوره با عنوان مهارت حل مسئله و تصمیم‌گیری به شرکت‌کنندگان در کلاس، کمک به افراد در جهت شناخت هر چه بهتر خود و مشکل، آگاهی از فرآیند حل مسئله و چگونگی مقابله با مشکلات و همچنین شناخت مراحل و فرآیندهای حل مسئله تدریس ‌شد.

روانشناس پایگاه سلامت شرکت مالیبل در توضیح آخرین دوره برگزار شده تاکنون بیان داشت: در دوره مهارت ارتباط موثر، انتقال افکار، احساسات، خواسته‌ها و آنچه در ذهن می گذرد و شنیدن افکار و احساسات و خواسته‌های خود و دیگران تدریس شده و در نهایت در این دوره تست ارتباط موثر از شرکت‌کنندگان در دوره بعمل آمد.

Top