رضا پرویزی رئیس حراست شرکت مالیبل سایپا: حراست؛ مرجعی برای رفع مشکلات پرسنل است
۱۰ آبان ۱۳۹۹

رضا پرویزی رئیس حراست شرکت مالیبل سایپا: حراست؛ مرجعی برای رفع مشکلات پرسنل است

رضا پرویزی رئیس حراست شرکت مالیبل سایپا ضمن تشریح فعالیت های این واحد گفت: از وظایف اخص حراست ایجاد فضای سالم و امن کاری، پیشگیری از تخلفات و صیانت از حیثیت و جایگاه کارکنان سازمان می باشد.

رضا پرویزی حراست کل کشور را در ۴ حوزه حفاظت پرسنلی، حراست اسنادی، حراست فیزیکی و حراست IT برشمرده و بیان داشت حراست کل کشور، وظیفه نظارت بر عملکرد و رفتارهای حرفه‌ای و کاری در سازمان‌های دولتی، نیمه‌دولتی و بعضاً خصوصی را بر عهده دارد.

رئیس حراست شرکت مالیبل سایپا با تاکید بر فلسفه وجودی حراست‌ در شرکتها و ادارات، که همانا حفظ و حراست نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و صیانت از ارزش‌های انقلابی و اسلامی و به‌طورکلی دستاوردهای نظام است، گفت: از وظایف اخص حراست ایجاد فضای سالم و امن کاری، پیشگیری از تخلفات و صیانت از حیثیت و جایگاه کارکنان سازمان می باشد.

وی افزود: اهتمام و به‌کارگیری ارشاد در مسایل مبتلابه، عمل به احکام و موازین دین مبین اسلام، همچنین رعایت قوانین و مقررات و ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری، قانون‌گرایی و تعمیم آن در سازمان از دیگر وظایف کارکنان حراست است.

رئیس حراست مالیبل رعایت قوانین و مقررات در کلیه بخش ها و سطوح سازمانی را مهم ارزیابی و اظهار داشت: از اهداف مهم ایجاد دفاتر حراست رعایت قوانین و مقررات، سپس ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری، قانون‌گرایی و تعمیم آن در سازمان، رعایت اصل احترام و تکریم ارباب‌رجوع در راستای تحقق اهداف سازمانی و تلاش مجدانه در شناسایی و پیشگیری از آسیب‌های سازمان می‌باشد.

وی ضمن پیچیده و چندبعدی دانستن کار حراست تصریح کرد: حراست علاوه بر اینکه می بایست نقش کنترلگری داشته باشد، باید با توجه به وظایفی که در برخی کمیته ها مثل کمیسیون معاملات از قبیل اخذ استعلام، دریافت و بازگشایی پاکت‌های رسیده و تصمیم‌گیری‌ها دارد، به تمامی دانش‌های مالی و حسابداری، کیفی، بازرگانی، برنامه‌ریزی و بالاخص قانون تجارت آگاهی و اشراف داشته باشد.

پرویزی با اشاره به اینکه حراست مالیبل به لحاظ ساختاری ضعیف بود اصلاح چارت حراست را از فعالیت‌های انجام شده در این واحد عنوان نمود و افزود: در نتیجه اصلاح چارت سازمانی، سقف مسئولیت های حراست نیز افزایش پیدا کرد.

وی از دیگر اقدامات انجام شده در این واحد را سر و سامان دادن پارکینگ‌ها و همچنین افزایش تعداد پوشش دوربین های مدار بسته از ۵ دوربین به ۳۴ دوربین اعلام نمود.

رئیس حراست مالیبل دستیابی به اهداف حراست را نیازمند همکاری همه کارکنان دانست و گفت: دید غالب به حراست این است که حراست واحدی است که برخورد خشن می‌نماید در صورتی که حراست مرجع و نهادی است برای رفع مشکلات پرسنل.

وی افزود: همانگونه که سازمان‌ها و نهادهای مختلف تشکیل یک مملکت را داده و همه لازم و ملزوم یکدیگرند و اگر اخلالی در بخشی بوجود آید همه سازمان‌ها و نهادها به کمک یکدیگر می‌آیند تا مشکل رفع شود، در شرکت نیز برای ایجاد آرامش و امنیت نیازمند همکاری و کمک همه کارکنان هستیم.

رضا پرویزی از نقاط قوت واحد حراست، کارکنان مجرب برشمرد و افزود: به دلیل وظیفه خطیر و مهمی که این واحد بر عهده دارد، استفاده از پرسنل با دانش بیشتر و آگاه تر از برنامه‌های مهم این واحد می باشد.

رئیس حراست مالیبل در پایان با بیان این نکته که حفاظت مجموعه از جمله کمک در سالم بودن جریان ارسال، صادرات، مواد سالم و… به‌طور غیرمستقیم بر عهده حراست می‌باشد گفت: هر چه حراست در کار خود با سلامت، دقت و مسئولیت عمل نماید، به تولید کمک نموده است و این هدف ما در سال جهش تولید می‌باشد.

Top