سیدرسول موسوی نماینده کارگران شرکت مالیبل سایپا همیشه و تا جایی که مقررات شرکت اجازه داده است، در راستای منافع کارکنان قدم برداشته ام
۱۰ آبان ۱۳۹۹

سیدرسول موسوی نماینده کارگران شرکت مالیبل سایپا همیشه و تا جایی که مقررات شرکت اجازه داده است، در راستای منافع کارکنان قدم برداشته ام

سیدرسول موسوی نماینده کارگران شرکت مالیبل سایپا، آشنا نمودن کارگران به حدود وظایف، مسئولیت‌ها و حقوق قانونی خود را از عمده فعالیت‌های خویش برشمرده و اذعان داشت: همیشه ضمن حرکت در این مسیر، بر حسن اجرای مقررات قانون کار و استیفای حقوق قانونی کارگران عزیز پیگیری و مراقبت نموده و تا جایی‌که امکانات و مقررات شرکت اجازه داده است در راستای حفظ منافع کارکنان قدم برداشته‌ام.

وی ایجاد حسن تفاهم بین کارگران، مسئولین و مدیران را از وظایف مهم خود معرفی نمود و اظهار داشت: همیشه کوشش نموده‌ام تا از طریق مذاکره، برای ایجاد حسن تفاهم بین کارگران، مسولین و مدیران مرتبط و کارفرما، به‌منظور حل و فصل مشکلات و اختلاف روابط کار در چارچوب مقررات قانونی اقدام نمایم.

سیدرسول موسوی ادامه داد: پیگیری، همکاری و نظارت بر امور رفاهی و معیشتی کارگران تا جائی‌که امکانات و شرایط شرکت اجازه داده از اولویت برنامه‌های کاری‌ام بوده است.

نماینده کارکنان شرکت مالیبل سایپا، مسایل معیشتی، رفاهی و اقتصادی پرسنل را دغدغه مدیران ارشد شرکت عنوان نمود و افزود: اغلب درخواست‌ها، پیشنهادات و مشکلات همکاران با برگزاری جلسات حضوری با مدیریت محترم عامل آقای دکتر حسین‌زاده و عضو محترم هیئت مدیره آقای دکتر سلیمیان باستحضار ایشان می‌رسد که خوشبختانه با همدلی و توجه ویژه‌ای که تاکنون از سوی مدیریت لحاظ گردیده و به لطف خدا توفیقات زیادی در راستای منافع کارکنان حاصل گردیده است.

موسوی از کارهای مهم صورت‌پذیرفته در سال ۹۸ را مربوط به بهبود مزایای دریافتی کارکنان اعلام نمود و بیان داشت: در راستای ایجاد انگیزه و بهبود مزایای دریافتی کارکنان در سال ۹۸ با تأیید اعضای محترم کمیته طبقه‌بندی مشاغل تعداد ۱۸۲ نفر از پرسنل مشمول ارتقاء حداقل یک گروه شغلی شدند و این روند در سال ۹۹ ادامه پیدا کرد. در نیمه اول سال‌جاری نیز حدود ۱۲۰ نفر و در مهرماه  ۱۲۹ نفر مشمول دریافت یک گروه شغلی شدند که این روند ان‌شاالله ادامه خواهد داشت.

وی تخصیص سبد کالای شب عید، ماه مبارک رمضان و همچنین ماه محرم به تمامی کارکنان، اعم از شرکتی، نفر در اختیار و حجمی را از دیگر مواردی که پیگیری و به نتیجه رسیدند اعلام داشت و افزود: پرداخت هدیه نقدی به-صورت کارت هدیه نوروزی در روز اول حضور پرسنل در شرکت به تمامی کارکنان و افزایش ۴۰% وام ضروری کارکنان در سال جدید با تصویب هیئت‌مدیره محترم و تلاش اعضای محترم کمیته وام از دیگر تلاش‌های مثمرثمر  در سال ۹۹ می‌باشد.

سیدرسول موسوی از دیگر فعالیت‌های انجام شده در راستای بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را افزایش مبلغ کارت خرید پارسیان برای پرسنل شرکتی و همچنین افزایش پله‌ای کارت خرید پرسنل پیمانکار نفر در اختیار برشمرده و اظهار کرد که در این بخش افزایش قابل‌ملاحظه‌ای را شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: کمک هزینه تحصیلی پرسنل و همچنین شاگردان ممتاز نسبت به سال گذشته نیز از افزایش ۳۰ درصدی برخوردار بوده است.

وی مشاغل سخت و زیان‌آور را یکی از دغدغه‌های اصلی کارگران مالیبل عنوان نمود و توضیح داد: خوشبختانه با رویکرد مدیریت محترم شرکت و مدیریت محترم منابع انسانی پیگیری مشاغل سخت و زیان‌آور پرسنل مشمول، در دست اقدام است و به‌عنوان نمونه مشاغل پرسنل عملیاتی واحد کنترل کیفیت که در کمیته بیمه تأمین اجتماعی دوره قبل جزء مشاغل سخت و زیان‌آور نبود، تأییده آن اخذ گردیده و دو سال هم اعتبار دارد.

موسوی ضمن تاکید بر تلاش نماینده کارکنان بر حفظ منافع سازمان و کارکنان بیان داشت: در کمیته انضباط کار با تعامل تنگاتنگ با اعضای محترم کمیته، مدیران واحدها و مسئولین مربوطه همه تلاش بر این بوده تا هم منافع و حقوق کارگران حفظ گردد و هم منافع سازمانی که همه از آن منتفع هستیم، لحاظ گردد.

نماینده کارکنان، همراهی، همدردی و حضور در منزل و شرکت در مراسم یادبود همکارانی که عزیزان خود را از دست داده و سوگوار هستند، همچنین پیگیری مشکلات شخصی، مالی و کاری پرسنل شرکت که به‌صورت حضوری یا تلفنی با ایشان در میان می‌گذارند را از دیگر وظایف خود اعلام و گفت: استیفای حقوق قانونی همکاران را وظیفه خود می دانم.

وی افزایش پاداش سنوات خدمت کارکنان را برنامه بعدی عنوان نمود و افزود: با اخذ موافقت از مدیریت ارشد و تا جایی که امکانات پاسخگو باشد در جهت بهبود معیشت کلیه شاغلین همچنان تلاش خود را خواهم نمود.

سیدرسول موسوی در ادامه ابراز امیدواری کرد در سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامیده شده بتوانیم با همراهی و همدلی کلیه کارکنان در راستای افزایش بهره‌وری و تولید حرکت کرده و چرخ‌های صنعت کشور بیش از پیش به‌دست توانمند کارگران عزیز بچرخد.

وی در پایان ضمن تقدیر بابت ایجاد بسترهای مناسب ارتباطاتی در سطح شرکت در زمینه اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی، آموزش و فراهم نمودن زمینه ارتباطات بیشتر پرسنل و مدیریت ارشد، از خداوند متعال آرزوی بهروزی و سلامت برای همه همکاران، خانواده محترمشان، کادر بهداشت و HSE همچنین ریشه‌کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران را نمود.

Top